Kategorie

Najnowsze

Kolektory słoneczne to kolejny obszar, w ramach którego można uzyskać wysokie dotacje unijne. Jak sprawnie uzyskać wysoką dotację na zakup kolektorów słonecznych i instalacji solarnych wyjaśni wam firma Soleko która od lat specjalizuje się w projektowaniu i instalacji zestawów solarnych na działkach budowlanych w Polsce.

Chcesz zwiększyć znacząco plony swojego gospodarstwa rolnego warto zastosować wspomagające nawozy bogate w mineralne składniki odżywcze takie jak związki fosforu i azotu, które będą stanowiły duże wsparcie w okresie wegetacji roślin uprawnych.


Zamieścił(a) Kamil, w czwartek dnia 14 maja 2014r

Bębnowanie w przemyśle
Zanieczyszczenia są problemem w wielu dziedzinach gospodarki.

W licznych gałęziach przemysłu istnieje potrzeba ich usuwania z powierzchni produkowanych elementów. Osobnym obszarem tej branży jest oczyszczanie produktów o stosunkowo niedużych kształtach i skomplikowanych powierzchniach. Istnieją zakłady specjalizujące się w tego typu usługach. Jest na nie bardzo duże zapotrzebowanie w wielu dziedzinach przemysłu, między innymi w samochodowym, lotniczym, medycznym czy odlewniczym. Jest na nie popyt również w usługach detalicznych.

Do najczęściej stosowanych metod obróbki powierzchni przy oczyszczaniu jest bębnowanie. W zbiorniku maszyny umieszczane są zanieczyszczone części oraz wsad z luźnego ścierniwa. Oczyszczanie części następuje podczas ruchu rotacyjnego bębna. Czas operacji zależy w dużej mierze od użytego wkładu czyszczącego oraz stopnia zabrudzenia elementów.

Bardziej zaawansowaną technologią usuwania zanieczyszczeń poprodukcyjnych lub mocno przylegającego brudu jest inna obróbka mechaniczna znana jako obróbka wibrościerna lub inaczej jako obróbka wibracyjno-ścierna. W tej metodzie oddziaływanie elementu ściernego na obrabiane przedmioty jest wywołane wibracjami. Proces obróbki ściernej zachodzi w pojemnikach zwanych tumblerami wibracyjnymi, które z kolei można podzielić na kilka rodzajów ze względu na sposób wywoływania ruchu wibracyjnego.

Wyżej wymieniona technologia jest stosowana do obróbki mechanicznej małych elementów. Najczęściej wykorzystywana jest w jubilerstwie do polerowania metalowej biżuterii i kamieni szlachetnych. Znajduje zastosowanie również w takich procesach, jak odtłuszczanie przemysłowe metali i gratowanie. Oprócz do polerowania i usuwania ostrych krawędzi trowalizacja stosowana jest też do wybłyszczania i matowienia oraz mycia i pasywacji.
Od zastosowanego materiału ściernego i rodzaju obrabianych przedmiotów zależy czas procesu. Może on trwać od kilku minut do kilku tygodni w przypadku kamieni szlachetnych. W tej technologi wykorzystywane są pasty ścierne i płyny wspomagające.

Zobacz to na zdjęciach:


biznes
produkcja
przemysł