Kategorie

Najnowsze

Kolektory słoneczne to kolejny obszar, w ramach którego można uzyskać wysokie dotacje unijne. Jak sprawnie uzyskać wysoką dotację na zakup kolektorów słonecznych i instalacji solarnych wyjaśni wam firma Soleko która od lat specjalizuje się w projektowaniu i instalacji zestawów solarnych na działkach budowlanych w Polsce.

Chcesz zwiększyć znacząco plony swojego gospodarstwa rolnego warto zastosować wspomagające nawozy bogate w mineralne składniki odżywcze takie jak związki fosforu i azotu, które będą stanowiły duże wsparcie w okresie wegetacji roślin uprawnych.


Zamieścił(a) Daniel D., w czwartek dnia 10 sierpnia 2013r

Dobra maszyna rolnicza
Uwaga, rozwaga i ostrożność pozwolą nam kupić maszyny rolnicze używane i nowe.

Takie maszyny najczęściej mają za sobą kilka, a czasem nawet kilkanaście lat użytkowania i to nie przez jedną osobę. Ciągniki rolnicze używane są dostępne na rynkach krajowym oraz zagranicznym. Jednak zakupy w Niemczech, Austrii czy Włoszech są poza zasięgiem przeciętnego polskiego rolnika. Dlatego najczęściej kupuje on urządzenia i maszyny używane na rynku krajowym – taniej, bezpieczniej, bliżej oraz szybciej.

Ogłoszenia rolnicze znacząco ułatwiają sprawę zakupu każdemu rolnikowi. Dlatego tak ważne jest studiowanie ogłoszeń i serwisów internetowych – do poszukiwań warto zaprzęc całą rodzinę oraz ekspertów zewnętrznych. Badanie stanu prawnego oraz spisanie właściwej umowy najlepiej powierzyć ekspertom i prawnikom. Właściwa, dobrze skonstruowana umowa, uchroni nas przed zakupem maszyny zastawionej lub już wcześniej sprzedanej, a sprawdzenie numerów podwozia i silnika zabezpieczy nas przed kupnem pojazdu kradzionego.

Moc ciągnika rolniczego należy dobrać do mocy maszyn i narzędzi użytkowanych w gospodarstwie rolniczym. Ciągnik powinien współpracować z maszynami do uprawy ziemi, a najlepiej gdy maksymalne zużycie paliwa wynosi nie więcej niż 200 g/k Wh. Silniki o mniejszej mocy mają niższą sprawność oraz większe zużycie paliwa, co jest kiepskim parametrem dla oszczędnego rolnika. Oszczędnego z konieczności, a nie dla kaprysu. Warto kupić ciągnik mający 20 biegów, wyposażony w urządzenie umożliwiające zmianę kierunku jazdy bez wciskania sprzęgła. Dobrze, aby napęd był na cztery koła, bo taki napęd ułatwia ugniatanie masy na pryzmie lub w silosie.

Podsumowując, lektura prasy fachowej, książek oraz rozmowa z ekspertami pozwolą kupić najlepsze używane urządzenia na rynku. Urządzenie używane powinno być wydajne i sprawne przez kilka lat u nas. To nam bowiem zagwarantuje najlepsze korzystanie z takiego rodzaju urządzenia i utwierdzi nas w zadowoleniu z zakupu takich właśnie maszyn. Poza tym żadnego niezbyt zamożnego rolnika nie stać na wymianę maszyn i urządzeń co roku. Nie jest to ani racjonalne, ani ekonomiczne.

Zobacz to na zdjęciach:


biznes
produkcja
rolnictwo