Kategorie

Najnowsze

Kolektory słoneczne to kolejny obszar, w ramach którego można uzyskać wysokie dotacje unijne. Jak sprawnie uzyskać wysoką dotację na zakup kolektorów słonecznych i instalacji solarnych wyjaśni wam firma Soleko która od lat specjalizuje się w projektowaniu i instalacji zestawów solarnych na działkach budowlanych w Polsce.

Chcesz zwiększyć znacząco plony swojego gospodarstwa rolnego warto zastosować wspomagające nawozy bogate w mineralne składniki odżywcze takie jak związki fosforu i azotu, które będą stanowiły duże wsparcie w okresie wegetacji roślin uprawnych.


Zamieścił(a) Bogdan , w czwartek dnia 05 lutego 2019r

Jak zabezpieczyć drzewka przed uszkodzeniami?
Młode rośliny posiadają dużo większe wymagania w zakresie ochrony niż dorosłe.

Aby wzrost roślin był jak najmniej zakłócony warto zaopatrzyć się w osłonki na drzewka, które często są nazywane jako osłonki sadownicze.

Osoba, która nie jest zbyt mocno zorientowana w nowoczesnym sadownictwie może nie wiedzieć, do czego służą osłony na drzewa. Zalety stosowania tych osłony na drzewa to przede wszystkim ochrona przez zwierzętami: zającami, gryzowaniami czy większymi zwierzętami jak sarny czy dziki. Młode rośliny, na które nałożono osłonki sadownicze są chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi - przed podgryzaniem. W miastach stosuj się osłonki na drzewka rosnące np. przy ruchliwych arteriach komunikacyjnych.

Drzewka chronione są przed mrozem, silnym wiatrem, aerozolem wodno-solnym używanym w zimowym utrzymywaniu dróg. Aerozol składający się z drobin wody i soli działa bardzo agresywnie na młode rośliny - uszkadzając je i powodując zaburzenia w rozwoju. Niekiedy na plantacjach ochrania się drzewa stosując osłony na drzewa, aby ograniczyć osiadanie na nich preparatów ochrony roślin, jak np. herbicydy. Osłony takie zabezpieczają podczas wykonywania zabiegów opryskiwania.
Problemy branży ogrodniczej mogę być w dużej mierze likwidowane przez stosowanie osłony na drzewa. Zające, sarny czy inne gryzonie nie uszkadzają posadzonych roślin. Zabezpieczenie młodych pni przed obgryzieniem przez zwierzęta daje szansę młodym drzewkom na zdrowy wzrost.

Osłonki na drzewka i osłonki sadownicze mogą być stosowane zarówno do ochrony drzew ozdobnych jak i drzew owocowych w szkółkach. Producenci podają, że osłonki na drzewka są niezastąpioną metodą w obronie przed zgryzaniem, spałowaniem czy nawet osmykiwaniem przez zwierzynę leśną.

Zakup osłony na drzewa jest uzasadnionym wydatkiem. Można oczywiście kolejny raz posadzić nowe drzewa w miejscu obumarłej rośliny, ale w tym przypadku tracimy bezcenny czas. Drzewa rosną długo i warto zabezpieczać je podczas ich wzrostu i rozwoju. Osłonki na drzewka coraz częściej wpisują się w krajobraz nie tylko szkółek leśnych, ale także miejskich pasów zieleni przydrożnej.

Producent siatek plastikowych novmax.pl

Zobacz to na zdjęciach:


siatka