Kategorie

Najnowsze

Kolektory słoneczne to kolejny obszar, w ramach którego można uzyskać wysokie dotacje unijne. Jak sprawnie uzyskać wysoką dotację na zakup kolektorów słonecznych i instalacji solarnych wyjaśni wam firma Soleko która od lat specjalizuje się w projektowaniu i instalacji zestawów solarnych na działkach budowlanych w Polsce.

Chcesz zwiększyć znacząco plony swojego gospodarstwa rolnego warto zastosować wspomagające nawozy bogate w mineralne składniki odżywcze takie jak związki fosforu i azotu, które będą stanowiły duże wsparcie w okresie wegetacji roślin uprawnych.


Zamieścił(a) Paulina, w czwartek dnia 27 maja 2016r

Nowoczesne przewierty drogowe
Wiele branż takich jak branża energetyczna, gazownictwo, a także prace w obszarze telekomunikacyjnym, ciepłowniczym czy kanalizacyjnym związana jest z częstymi pracami w terenie.

Wiąże się to najczęściej z różnymi wykopami, choć czasem jest to prawie niemożliwe do wykonania.

Dlatego coraz chętniej wykorzystywana jest technika bezwykopowa, na którą, z drugiej strony, pojawia się też coraz większe zapotrzebowanie na taką właśnie technologię. Czasem także prace nie są po prostu możliwe w otwartym wykopie, bo na przeszkodzie stoi np. nasyp kolejowy czy płynie rzeka i wtedy stosuje się coraz częściej przewiert sterowany. Różne przewierty drogowe wiertnicami są zupełnie normalnymi pracami drogowymi wykonywanymi często, które polegają na wprowadzeniu w wykopany otwór odpowiedniego sprzętu takiego jak np. rura okładzinowa albo przewodowa. Używany jest do tego oczywiście odpowiedni sprzęt taki jak wiertnice, przewód wiertniczy czy pompy płuczkowe. W Polsce takie usługi świadczy np. firma Telmont z Poznania (Telmont Przewierty - zobacz stronę)

Na rynku dostępne są różne wiertnice do przewiertów drogowych. Coraz większą popularnością cieszą się jednak wiertnice horyzontalne. Mają naprawdę wiele zalet, do których zalicza się m.in. brak potrzeby reorganizacji np. ruchu na ulicach czy autostradach podczas wykonywanych prac, a także praktycznie zerowa ingerencja w naturalne środowisko. Ponadto wykonawcy ponoszą o wiele mniejsze koszty takich prac, a i sama praca jest przy tym znacznie bardziej wydajna. Jest to więc coraz chętniej wykorzystywana nowoczesna metoda, która wymaga mniejszego nakładu pracy, a do tego jest ekologiczna i po prostu tańsza. Warto więc się rozwijać i zainwestować w tego typu sprzęt, a dzięki temu poszerzać także ofertę swoich usług dla potencjalnych klientów.

Źródło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Horyzontalne_przewierty_kierunkowe

Zobacz to na zdjęciach:


produkcja