Kategorie

Najnowsze

Kolektory słoneczne to kolejny obszar, w ramach którego można uzyskać wysokie dotacje unijne. Jak sprawnie uzyskać wysoką dotację na zakup kolektorów słonecznych i instalacji solarnych wyjaśni wam firma Soleko która od lat specjalizuje się w projektowaniu i instalacji zestawów solarnych na działkach budowlanych w Polsce.

Chcesz zwiększyć znacząco plony swojego gospodarstwa rolnego warto zastosować wspomagające nawozy bogate w mineralne składniki odżywcze takie jak związki fosforu i azotu, które będą stanowiły duże wsparcie w okresie wegetacji roślin uprawnych.


Zamieścił(a) Damian, w wtorek dnia 24 lipca 2016r

Poprawa efektywności energetycznej
Zjawisko efektywności energetycznej polega na oszczędzeniu energii na skutek działań takich jak pomiar lub szacunkowe zużycie energii.

W następstwie tych procesów ustala się w jaki sposób nastąpi poprawa efektywności energetycznej. Korzyści z audytu energetycznego to przede wszystkim mniejsze zużycie energii elektrycznej używanej w procesie dostarczania produktów i realizacji usług.

Audyt energetyczny ma na celu zoptymalizować zużycie energii w budynkach, z których korzystają firmy, zakłady produkcyjne, instytucje czy też osoby prywatne, przez poznanie wszystkich aspektów funkcjonowania tego budynku, jego struktury funkcjonowania - jej aspektów zarówno technicznych jak i formalnych w celu wdrożenia sprawniejszego, efektywniejszego zużywania zasobów energii elektrycznej, co w efekcie prowadzi do jej zaoszczędzenia.

Obowiązek audytu dla firm obejmuje także doradztwo audytorów w zakresie inwestycji firmy, planowania strategicznego takich procesów zużycia energii elektrycznej, które będą optymalne dla utrzymania efektywności firmy przy zaoszczędzeniu zużycia prądu. To także doradztwo strategiczne będące sugestia jakie procesy powinny być zatrzymane lub zmarginalizowane, a jakie działania podjęte by uzyskać jeden efekt jakim jest przestawienie się na najbardziej ekonomiczne korzystanie z energii elektrycznej, co będzie z korzyścią dla finansów firmy, ale także dla środowiska.

Korzyści z audytu energetycznego mogą nawet pomoc firmie przetrwać kryzys energetyczny. Nowe rozwiązania techniczne mogą bowiem usprawnić jej funkcjonowanie i naprawić strategię dostarczania usług lub produktów. Audyt obejmuje miedzy innymi ocenę instalacji elektrycznej budynku, ocenę zdolności do absorpcji ciepła i ogólną charakterystykę energetyczną. Jest to procedura skomplikowana i wieloetapowa, ale przynosząca pożądane efekty.

Zobacz to na zdjęciach:


biznes
produkcja
rolnictwo