Kategorie

Najnowsze

Kolektory słoneczne to kolejny obszar, w ramach którego można uzyskać wysokie dotacje unijne. Jak sprawnie uzyskać wysoką dotację na zakup kolektorów słonecznych i instalacji solarnych wyjaśni wam firma Soleko która od lat specjalizuje się w projektowaniu i instalacji zestawów solarnych na działkach budowlanych w Polsce.

Chcesz zwiększyć znacząco plony swojego gospodarstwa rolnego warto zastosować wspomagające nawozy bogate w mineralne składniki odżywcze takie jak związki fosforu i azotu, które będą stanowiły duże wsparcie w okresie wegetacji roślin uprawnych.


Zamieścił(a) Daniel D., w dnia 10 sierpnia 2017r

Przemysłowe lampy LED
Technologia LED to nowoczesna i najbardziej rozwijająca się technologia oświetleniowa.

Coraz skuteczniej konkuruje z innymi oświetleniami. Przemysłowe lampy LED działają w trudnych warunkach dodatkowo zachowują wysokie parametry światła. Projekt całego oświetlenia musi być odpowiednio dopasowany do całego obiektu, a także przeznaczenia. 

Oświetlenie przemysłowe dzielimy na: ogólne, miejscowe i złożone. 
Więcej o oświetleniu na stronie producenta
Ogólne charakteryzuje się równomiernym dla całego pomieszczenia. Miejscowe doświetla miejsca, gdzie konieczna jest lepsza widoczność. Oświetlenie led złożone składa się z obydwu części. Również każdy pracownik powinien mieć dobrze oświetlone miejsce pracy, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort pracy. Zastosowanie technologi LED dodatkowo redukuje koszty zużywanej energii elektrycznej, co wiąże się także z mniejszymi rachunkami. Jednak najważniejszą zaletą jest nie wywoływanie niekorzystnego w tym przypadku efektu stroboskopowego. Jest to ważne w miejscach, gdzie pracują maszyny z elementami wirującymi. 
Światło pulsacyjne generowane przez żarówki jarzeniowe powodują optyczne złudzenia spowolnienia, zatrzymania lub odwrotu kierunku ruchu maszyn,co powoduje niebezpieczeństwo dla pracowników. Dobrze dopasowane światło przyczynia się do wzrostu produktywności zakładu, dzięki mniejszej ilości błędów. Ważne jest również prawidłowo dobrane oprawy oświetleniowe, które głównie mają za zadanie zabezpieczenie światła przed uszkodzeniem. Rodzaj oprawy zależny jest od źródła światła, przeznaczenia, ale również miejsca użytkowania. Umożliwia także zamocowanie światła i połączenie go z instalacją elektryczną.

Zobacz to na zdjęciach:


przemysłowe lampy led
oświetlenie led
oprawy oświetleniowe