Najnowsze

Kolektory słoneczne to kolejny obszar, w ramach którego można uzyskać wysokie dotacje unijne. Jak sprawnie uzyskać wysoką dotację na zakup kolektorów słonecznych i instalacji solarnych wyjaśni wam firma Soleko która od lat specjalizuje się w projektowaniu i instalacji zestawów solarnych na działkach budowlanych w Polsce.

Chcesz zwiększyć znacząco plony swojego gospodarstwa rolnego warto zastosować wspomagające nawozy bogate w mineralne składniki odżywcze takie jak związki fosforu i azotu, które będą stanowiły duże wsparcie w okresie wegetacji roślin uprawnych.


Poprawa efektywności energetycznej

Skojarzone z tym artykułem: biznes, produkcja, rolnictwo

Poprawa efektywności energetycznej (...) Zjawisko efektywności energetycznej polega na oszczędzeniu energii na skutek działań takich jak pomiar lub szacunkowe zużycie energii. W następstwie tych procesów ustala się w jaki sposób nastąpi poprawa efektywności energetycznej. Korzyści z audytu energetycznego to przede wszystkim mniejsze zużycie energii elektrycznej używanej w procesie dostarczania produktów i realizacji usług.Audyt energetyczny ma na celu zoptymalizować zużycie energii w budynkach, z których korzystają firmy, zakłady produkcyjne, instytucje czy też osoby prywatne, przez poznanie wszystkich aspektów funkcjonowania tego budynku, jego (...)

Zamieścił(a) Damian, w wtorek dnia 24 lipca 2016r

Poprawa efektywności energetycznej

Uprawa roślin i ich nawożenie

Skojarzone z tym artykułem: biznes, produkcja, rolnictwo

Uprawa roślin i ich nawożenie (...) Tematem który bardzo często jest nam obcy z uwagi na niskie zainteresowanie tą dziedziną i ograniczone możliwości w zakresie kształcenia się w tym kierunku, jest z całą pewnością uprawa roślin. Dotyczy ona przede wszystkim czynników związanych bezpośrednio z rolnictwem i pokrewną działalnością, której celem jest stworzenie rośliny z nasiona lub sadzonki. Aby jednak do tego procesu doszło i nastąpił on w jak najwyższym stopniu i w jak najlepszej formie, konieczne jest posiadanie wielu czynników wspomagających go. Jednym z nich jest oczywiście odpowiednio żyzna ziemia.Na efektywność uprawy w zakresie ilościowym i jakościowym wpływa oczywiście obszar jaki obejmuje (...)

Zamieścił(a) Kamil, w wtorek dnia 19 grudnia 2013r

Uprawa roślin i ich nawożenie

Dobra maszyna rolnicza

Skojarzone z tym artykułem: biznes, produkcja, rolnictwo

Dobra maszyna rolnicza (...) Uwaga, rozwaga i ostrożność pozwolą nam kupić maszyny rolnicze używane i nowe. Takie maszyny najczęściej mają za sobą kilka, a czasem nawet kilkanaście lat użytkowania i to nie przez jedną osobę. Ciągniki rolnicze używane są dostępne na rynkach krajowym oraz zagranicznym. Jednak zakupy w Niemczech, Austrii czy Włoszech są poza zasięgiem przeciętnego polskiego rolnika. Dlatego najczęściej kupuje on urządzenia i maszyny używane na rynku krajowym – taniej, bezpieczniej, bliżej oraz szybciej.Ogłoszenia rolnicze znacząco ułatwiają sprawę zakupu każdemu rolnikowi. Dlatego tak ważne jest studiowanie ogłoszeń i serwisów internetowych – do poszukiwań warto zaprzęc całą rodzinę oraz ekspertów (...)

Zamieścił(a) Daniel D., w wtorek dnia 10 sierpnia 2013r

Dobra maszyna rolnicza