Kategorie

Najnowsze

Kolektory słoneczne to kolejny obszar, w ramach którego można uzyskać wysokie dotacje unijne. Jak sprawnie uzyskać wysoką dotację na zakup kolektorów słonecznych i instalacji solarnych wyjaśni wam firma Soleko która od lat specjalizuje się w projektowaniu i instalacji zestawów solarnych na działkach budowlanych w Polsce.

Chcesz zwiększyć znacząco plony swojego gospodarstwa rolnego warto zastosować wspomagające nawozy bogate w mineralne składniki odżywcze takie jak związki fosforu i azotu, które będą stanowiły duże wsparcie w okresie wegetacji roślin uprawnych.


Zamieścił(a) Piotreeek, w piątek dnia 26 września 2015r

Sposoby montażu elektroniki
Aby urządzenie elektroniczne działało poprawnie, elementy elektroniczne muszą być połączone ze sobą w odpowiedni sposób, według schematu elektrycznego.

Ale to nie wszystko. Od zawsze zdarza się, że urządzenia elektroniczne spadają na ziemię, są uderzane czy poddawane wibracjom. Montaż elektroniki musi więc nie tylko zapewniać trwałe połączenie elektryczne, ale też być odpornym na opisane powyżej, niekorzystne warunki pracy urządzenia.

Obecnie na rynku rodzimych producentów elektroniki można znaleźć wiele firm oferujących szerokie spektum usług. Jedną z nich jest firma eprom z lublina (http://www.eprom-lublin.pl/)

Szeroko stosowanymi technologiami montażu są: montaż powierzchniowy i montaż przewlekany. Obydwa spełniają opisane wyżej warunki, choć nadają się do innych gabarytowo elementów elektronicznych.

Do podzespołów o znacznych rozmiarach stosuje się zazwyczaj montaż przewlekany / montaż THT. Polega on na przetknięciu długich końcówek elementów przez otwory, wykonane w jedno- lub wielowarstwowej płytce drukowanej i przylutowanie ich do pól lutowniczych. W przypadku płytek wielowarstwowych, lutowie wypełnia też wnętrze metalizowanych otworów, co dodatkowo poprawia stabilność elementów.

Lutowanie odbywa się poprzez powolne przesunięcie płytki drukowanej z elementami nad „górką” roztopionego lutowia. Jest to tzw. lutowanie na fali.

W przypadku elementów miniaturowych zastosowanie znajduje montaż powierzchniowy / montaż SMD. W tym przypadku elementy elektroniczne posiadają końcówki bardzo krótkie lub nie posiadają ich wcale, a mają jedynie metalowe kontakty na obudowie. Elementy takie układa się na płytce drukowanej, na polach lutowniczych pokrytych „kleksami” specjalnej pasty.

Następnie płytkę z elementami podgrzewa się, co prowadzi do roztopienia pasty i utworzenia trwałego połączenia pomiędzy końcówką elementu a polem lutowniczym. Gdy zachodzi potrzeba lutowania dwustronnego, elementy z jednej strony wstępnie przykleja się do płytki drukowanej.

Zobacz to na zdjęciach:


biznes
produkcja
elektronika